BCAA aminorūgštys - nauda lieknėjimui, sportuojant.

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

 

  Jeigu jus domina klausimas, ar naudinga gerti BCAA treniruočių metu, vadinasi, jums apie jas jau pasakojo tie, kurie treniruojasi, arba jas pirkti patarė sporto salės instruktorius. Kad ir kaip ten būtų, jau spėjote pagalvoti, ar turėtumėte pradėti juos vartoti, ar tai pavojinga, o gal geriau palikti viską taip, kaip yra?

  BCAA (tariama „BCAA“) - šakotosios grandinės aminorūgštys - tai aminorūgščių kompleksas, kurį sudaro trys nepakeičiamosios aminorūgštys - leucinas, valinas ir izoleucinas. Žmogaus organizmas negali pats pasigaminti šių aminorūgščių, todėl jam reikia pagalbos.

Kaip veikia BCAA

Intensyvių treniruočių metu būtina vartoti sportinę mitybą, kad būtų sustiprinti anaboliniai procesai ir sustabdyti kataboliniai. Kadangi treniruočių metu gliukozės kiekis kraujyje sumažėja, organizmas pradeda ieškoti papildomo energijos šaltinio raumenyse. Kad išvengtumėte raumenų destrukcijos, vartokite aminorūgščių kompleksą. Jos aprūpina organizmą gliukoze ir padeda didinti raumenų masę. Todėl jas naudinga gerti treniruočių metu, kad padidėtų bendras organizmo tonusas ir savijauta, ištvermė, taip pat kad būtų sudegintas riebalų sluoksnis ir pakeltas jėgos našumas. Vartojant BCAA kiekviena treniruotė bus efektyvi: išsaugosite raumenis ir greitai atsigausite po treniruotės.

Sportinės mitybos parduotuvėse parduodamas kelių formų:

tabletės

milteliai

kapsulės

skystis.

Skirtumas tarp tų ar kitų BCAA formų įsisavinimo organizme yra nedidelis, todėl rinkitės tą, kuri jums patinka.

 

Kodėl verta vartoti BCAA?

aktyviam riebalų deginimui

raumenų masei auginti ir užkirsti kelią kataboliniams procesams

imunitetui stiprinti

energijos apykaitai (aminorūgštys skatina organizmą gaminti hormonus leptiną ir insuliną, kurie dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose ir kontroliuoja apetitą bei gliukozės kiekį. Kai aminorūgštys virsta gliukoze, jos tampa dar vienu energijos šaltiniu)

kaip glutamino sintezės šaltinis (jis padeda atsistatyti raumenų struktūrai po jėgos treniruočių)

insulino, kuris stebi gliukozės suvartojimą ir cukraus kiekį kraujyje, gamybai.

Aminorūgštys maitina raumenų ląsteles, padeda organizmui atsigauti po fizinio krūvio ir skatina spartų ląstelių augimą.

 

Jei sunkiai treniruojatės ir nevartojate BCAA

BCAA galima pakeisti baltyminiais produktais. Pavyzdžiui, galite valgyti virtą vištieną arba kalakutieną, kiaušinius, žemės riešutus, žuvį. Tačiau reguliariai besitreniruojančiam organizmui to vis tiek nepakaks. Todėl gali trūkti nepakeičiamųjų aminorūgščių. Tuomet atsiras raumenų nuovargis, atsistatymas po fizinio krūvio bus lėtas, sumažės ištvermė, o raumenys gali nustoti augti.

 

BCAA vartojimas treniruočių metu yra naudingas, nes:

įgyta raumenų masė išsaugoma esant dideliam fiziniam krūviui

raumenų masė auga (jei BCAA vartojate po treniruotės)

naikinami poodiniai riebalai (dėl pagreitėjusios medžiagų apykaitos, sumažėjusio apetito, padidėjusio kalorijų suvartojimo ir leptino gamybos).

didina kiekvienos treniruotės veiksmingumą

atkurti organizmo energijos atsargas

atnaujinti raumeninį audinį po treniruotės

suvartojami jie virsta kitomis naudingomis medžiagomis, ypač glutaminu

didina ištvermę ir gerina jėgos rezultatus.

BCAA suvartojimo ypatybės

BCAA galima vartoti prieš treniruotę, po jos ir treniruotės metu.

BCAA poveikis bus skirtingas poilsio metu arba po ir (arba) prieš treniruotę.

Optimali vienkartinė BCAA porcija yra 4-8 g. Treniruotės dieną - nuo 1 iki 4 bendrų suvartojimų, poilsio dieną - nuo 1 iki 2 kartų. Tarp kiekvieno BCAA vartojimo darykite pertraukas. Jei nėra gydytojo kontraindikacijų, galima gerti kasdien.

BCAA džiovinimo ir svorio metimo darbų metu: gerkite prieš treniruotę, jos metu ir po jos bei tarp didelių valgymų.

Darbas siekiant padidinti raumenų masę: vartokite prieš treniruotę arba po jos.

 

Sumažinkite nuovargį

Fizinio krūvio metu aminorūgštys yra skaidomos ir naudojamos kaip energijos šaltinis. Sumažėjus BCAA kiekiui, smegenyse padidėja serotonino koncentracija, jaučiate nuovargį ir energijos trūkumą.

Serotoninas yra neuromediatorius, siunčiantis signalą į smegenis, kad organizmas yra pavargęs. Reaguodamos į tai, smegenys įjungia „energijos taupymo režimą“, sumažėja raumenų jėga ir ištvermė, todėl jums sunku sportuoti. Už serotonino gamybą atsakinga aminorūgštis triptofanas. Kai BCAA, konkrečiai valinas, susiduria su triptofanu, serotonino kiekis sumažėja ir ilgiau nesijaučiate pavargę.

Jei treniruočių metu geriate gėrimą su BCAA, galite išvengti naudingųjų aminorūgščių koncentracijos sumažėjimo raumenyse ir kraujyje ir ilgiau išlaikysite ne tik fizines jėgas, bet ir dėmesio koncentraciją. Beje, dėl to BCAA gali būti naudingos ne tik sportininkams, bet ir visiems, kurie darbo dienos pabaigoje jaučiasi pavargę ir negali susikaupti.

Į treniruotės metu geriamą gėrimą įmaišykite 6 g BCAA ir galėsite ilgiau treniruotis nejausdami nuovargio.

 

Atsikratykite viršsvorio

Dar daugiau gerų naujienų: BCAA padeda skaidyti riebalus! Šis procesas bus ypač veiksmingas, jei laikotės mažai angliavandenių turinčios dietos arba treniruojatės tuščiu skrandžiu. Tyrimai rodo, kad sportininkai, kurie vartoja šias aminorūgštis, netenka dvigubai daugiau riebalinio audinio nei tie, kurie vartoja išrūgų baltymus.

Mokslininkai teigia, kad taip yra todėl, kad leucinas stimuliuoja baltymų sintezę, todėl padidėja energijos sąnaudos ir deginami riebalai. Taip pat yra įrodymų, kad leucinas mažina alkio jausmą ir valgoma mažiau, o tai taip pat neišvengiamai lemia svorio mažėjimą.

Naujausi Japonijoje atlikti tyrimai parodė, kad aminorūgštis izoleucinas padeda deginti riebalus, net jei nesilaikote dietos ir valgote daug riebaus maisto.

Taip yra dėl izoleucino gebėjimo aktyvuoti specialius receptorius, kurie skatina riebalų deginimą ir neleidžia kauptis riebalams.

 


Taigi, BCAA padeda raumenims atsigauti po krūvio, mažina skausmą, o tai reiškia, kad galėsite padidinti treniruočių intensyvumą, padidinti svorį ir galiausiai pasiekti norimų rezultatų.

 

Kaip pasirinkti?

Taigi, dabar žinote, kokia yra BCAA nauda ir kodėl jie būtini, jei sportuojate. Lieka kitas svarbus klausimas - kaip jas pasirinkti? Šiuos aminorūgščių papildus gamina Amerikos, Europos ir Rusijos gamintojai. Dažnai kyla klausimas: koks teisingas aminorūgščių santykis šiame komplekse? Daugumoje papildų leucino, izoleucino ir valino santykis yra 2:1:1. Tačiau yra VSAA, kurių santykis yra 4:1:1:1 ir net 10:1:1:1.

Leucinas pagrįstai laikomas svarbiausia iš trijų VSAA aminorūgščių. Būtent jis sukelia baltymų sintezės procesą raumenyse, todėl didėja raumeninis audinys. Tačiau tai nereiškia, kad kompleksas, kuriame leucino yra 10 kartų daugiau nei kitų aminorūgščių, yra 5 kartus veiksmingesnis už klasikinį variantą - 2:1:1. Gamintojai, gaminantys VSAA su dideliu leucino kiekiu ir teigiantys, kad būtent ši aminorūgštis yra naudingesnė už kitas, meluoja - taip yra tik todėl, kad prieš kurį laiką leucinas buvo pigiausia sudedamoji dalis.

Amerikos Bayloro universitete atlikti tyrimai parodė, kad aminorūgštys veikia kartu, o geriausias santykis yra 2:1:1. Tokiu santykiu jos randamos raumeniniame audinyje ir taip geriausiai pasisavinamos. Vadinasi, jei kapsulėje yra 1 gramas, joje turi būti 500 mg leucino ir po 250 mg valino ir izoleucino.

 

Kurį BCAA pirkti ?

Sporto mitybos rinkoje yra didžiulis įvairių kompanijų aminorūgščių kompleksų pasirinkimas. Rekomenduojame jums šias BCAA, kurių kaina ir kokybė yra priimtina.

 Paspaudus šią nuorodą, gausite nuolaidą : https://www.prosportpharma.com/lt/?ref=51880

Nemokamas pristatymas.


Pasirink savo BCAA.  Linkime patogių ir malonių treniruočių!

Peržiūros: 54