Orakulo kortų skaitymas

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Sužinokite apie orakulo kortų skaitymą

Džiugu matyti, kad visiškai nauja smalsių žmonių karta atrado kelią į būrimų kortų pasaulį. Internete ir populiariojoje žiniasklaidoje vis dažniau aptinkame straipsnių apie taro, nes vis daugiau žmonių susidomi šiuo senoviniu kortų būrimo būdu spręsti šiuolaikinius gyvenimo klausimus. Tuo pat metu stebime ir orakulinių kortų plitimą rinkoje – jų temos apima platų spektrą, nuo angelologijos iki raganavimo. Šios kortos tampa savotiškais portalais į skirtingas kultūras, gamtos pasaulį, magiją ir dvasingumą, kur randame įžvalgų, įkvėpimo, patvirtinimų ir įgalinimo žinučių. Kadangi orakulo kortos vis dažniau pasiekia platesnę auditoriją, klientai vis dažniau klausia, kuo jos skiriasi nuo taro kortų ir kaip pradėti jas naudoti. Nors dauguma orakulo kaladžių turi pridedamą knygelę su instrukcijomis, parengėme šį gaires tiems, kurie naršo įvairias kalades ir galvoja apie pirmąjį savo orakulo kortų rinkinį.

Pirmas dalykas, kurį reikėtų žinoti: kitaip nei taro ar Lenormand sistemos, orakulo kortos neturi griežto vaizdų ar reikšmių modelio. Jų menas ir žinutės dažniausiai yra subjektyvūs – tai labiau pasiūlymai ar paskatos, skatinančios skaitytoją aktyvuoti savo asmenines asociacijas ir intuiciją. Vis dėlto yra keletas veiksmingų praktikų, kurios padeda geriau pasinaudoti šių kortų galimybėmis. Žemiau pateikiu kelis metodus – nuo pačių paprasčiausių iki šiek tiek sudėtingesnių.

 

Žemiškųjų Sielų ir Dvasių Mėnulio Orakulas

Pirmiausia pasirinkite tokią kaladę, kuri jus traukia – gal dėl temos, energijos, vaizdų ar net meninio stiliaus. Prieš vartydami knygelę, peržvelkite kortas ir leiskite joms „susijungti“ su jūsų energija. Stebėkite savo emocines reakcijas į kiekvieną kortą. Kai kurios galbūt suteiks viltingumo, kitos – ramybės. Atsirinkite keletą kortų, kurios stipriai paveikė jūsų jausmus. Prieš skaitydami žinutę kortoje (jeigu ji pateikta), dar kartą įsižiūrėkite į vaizdą – spalvas, kompoziciją, nuotaiką. Tik tuomet pereikite prie kortos žinutės – tai gali būti raktiniai žodžiai, afirmacijos ar pasiūlymai. Dažnai jos gali nesutapti su jūsų asmeniniais išgyvenimais ar jausminėmis asociacijomis. Pavyzdžiui, jei kažkas yra turėjęs nemalonią patirtį su tam tikru gyvūnu, korta su tuo gyvūnu gali iššaukti visai kitokius jausmus nei tam, kuris jį myli. Skaitytojas turi atminti – nėra „teisingo“ ar „neteisingo“ būdo interpretuoti kortą.

Orakulo kortos padeda atpažinti ir įvardyti jausmus, kviečia juos tyrinėti, priimti jų reikšmę ir svarbą. Vienas iš didžiausių orakulo darbo privalumų – mokymasis pasitikėti savo intuicija. Todėl šis procesas tampa ir nušviečiantis, ir įgalinantis.

 

VIENOS KORTOS TRAUKIMAS

Vienas populiariausių būdų naudoti orakulo kortas – tai vienos kortos traukimas dienos įkvėpimui ar afirmacijai. Galima traukti atsitiktinę kortą arba pasirinkti tokią, kurios reikšmė jums tuo metu artima. Norėdami pasiekti gilesnį poveikį, pabūkite su korta – įsižiūrėkite į detales, pajauskite emocijas, kurias ji sukelia. Užmerkite akis, sutelkite dėmesį į jausmus. Būkite atviri tam, kas kyla viduje, be vertinimo ar savikritikos. Jeigu korta turi afirmaciją – galite ją garsiai pakartoti kelis kartus, kaip mantrą ar dienos priminimą. Kortą galima pasidėti ant savo altoriaus, į šventą vietą ar net nešiotis su savimi kaip energetinį talismaną.

Taip pat viena korta gali padėti susiduriant su konkrečiu klausimu ar problema. Prieš traukdami kortą, išsikelkite klausimą ir stebėkite emocinę reakciją į tai, ką pamatėte. Kartais korta gali ne pateikti aiškų atsakymą, o iškelti giliau slypinčius jausmus. Tarkime, jei žmogus dvejoja dėl pasirinkimo ir traukia labai pozityvią kortą – kaip jis ją priima? Ar kaip realistišką, ar kaip nepasiekiamą? Tai – reikšminga užuomina.

DIENORAŠČIO VEDIMAS

Pirmasis susitikimas su korta, ypač praktikuojant sąmoningą įsigilinimą, dažnai pažadina įvairius jausmus. Kad juos geriau suprastumėte, pravartu apie kortą rašyti dienoraštyje – pastebėjimus apie vaizdą, emocijas, asociacijas. Šis įrašas tampa vertingu įrankiu grįžti atgal ir palyginti, kaip jausmai ar situacijos keičiasi bėgant laikui. Kartais pamatome, kad kažkas, kas anksčiau atrodė slegiančiai, dabar jau nebėra taip sunku.

LAISVOS ASOCIACIJOS METODAS

Dar vienas įdomus būdas tyrinėti savo vidinį pasaulį – tai laisvosios asociacijos. Galite traukti kelias kortas ir garsiai įvardinti pirmas mintis, įspūdžius, spalvas, nuotaikas ar scenos esmę. Tuomet atkreipkite dėmesį, kokius prisiminimus ar emocijas tai sukelia. Pavyzdžiui: „Šis triušis primena vaikystę“ arba „Šis vienaragis suteikia vilties“. Šias mintis verta užrašyti, nes jos padeda pažvelgti į situaciją plačiau. Šis metodas primena, kad net jei šiandien jaučiamės blogai, tai nereiškia, jog taip jausimės visada.

ISTORIJOS KŪRIMAS (Storyboard metodas)

Kitas smagus pratimas – iš trijų ar daugiau kortų (pasirinktų ar atsitiktinių) sukurti pasakojimą. Išdėliokite jas eilėje (vienoje ar dviejose linijose) ir, žiūrėdami į vaizdus, sukurkite istoriją. Galite į ją įtraukti save ar likti stebėtoju. Tai turėtų būti spontaniškas procesas – tarsi sakytumėte pasaką vaikui. Po to užrašykite įžvalgas ar jausmus, kurie kilo. Kadangi esmė – spontaniškos reakcijos, ši veikla turėtų būti atliekama žodžiu, ne raštu.

RAŠYMO PRATIMAI

Vieną ar kelias kortas galima naudoti kaip rašymo paskatas. Pradėkite aprašydami, ką matote, bet greitai pereikite prie to, kokius jausmus ar emocijas tai pažadina. Galite rašyti prozą, poeziją ar tiesiog frazes, kurios išreiškia kortos reikšmę jums.

TRIJŲ KORTŲ DĖSTYMAS

Nors anksčiau aprašytos veiklos leidžia laisvai tyrinėti kortas, yra ir struktūruotas metodas – trijų kortų skaitymas. Kortas galima traukti atsitiktinai arba pasirinkti. Išdėliokite tris kortas eilėje iš kairės į dešinę. Jas galima interpretuoti įvairiais būdais – pavyzdžiui: praeitis–dabartis–ateitis, problema–iššūkis–sprendimas ar mintis–jausmas–veiksmas. Galite vadovautis knygelės paaiškinimais arba pasitikėti savo intuicija.

DERINIMAS SU TARO

Tiems, kurie jau dirba su kitomis būrimo sistemomis, orakulo kortas galima puikiai integruoti į taro skaitymus. Pavyzdžiui, viena orakulo korta gali būti traukiama skaitymo pabaigoje – kaip papildoma įžvalga ar net kaip „epilogas“ jūsų istorijai. Kadangi taro skaitymas dažnai būna pasakojimo forma, orakulo korta gali pridėti dar vieną pasakojimo sluoksnį.

Lynn Araujokortų rinkinių „Pastoral Tarot Deck & Book Set“, „Botanical Inspirations Deck & Book Set“, „Backyard Blessings Inspiration Cards“, „Angel Connections Message Cards“ kūrėja ir knygos „The Artwork and Times of Pamela Colman Smith“ bendraautorė kartu su Stuart R. Kaplan.

 TARO kortų skaitymas

 

Peržiūros: 38