Eco oda - kas tai?

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

     Pastaraisiais metais pasaulyje atsirado daug sintetinių medžiagų. Pagrindinis jų tikslas yra pakeisti natūralią odą. Eco oda yra nauja aukštųjų technologijų medžiaga. Jos kūrėjai bandė atkartoti ir pagal kai kuriuos parametrus net ir pranokti natūralią odą.

   Tokios medžiagos gamybos eksperimentai prasidėjo 1963 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mokslininkai gana ilgą laiką bandė išrasti puikios kokybės natūralios odos analogą . Jų bandymai baigėsi sėkme. Naujoji medžiaga, kuri pagal kokybę ir įšvaizdą visiškai atitiko natūralią odą, gavo eco odos pavadinimą. Naujos medžiagos atradimas padėjo išsaugoti daugybę gyvūnų gyvybių.

 

   Žodžio dalis "eco" reiškia, kad gamyboje nebuvo naudojami pramoniniai plastifikatoriai, kurie kenkia sveikatai ir aplinkai. 3/4 medžiagos sudaryta iš natūralios medvilnės arba suspaustų natūralios odos drožlių. Likusieji 25% yra polipropilenas, saugi medžiaga, kuri daro eco oda atsparia vandeniui. Polipropilenas aktyviai naudojamas vandens vamzdžių ir indų gamybai, iš jo gaminami dantų implantai. Jis visiškai saugus sveikatai, priešingai negu PVC, kuris naudojamas dirbtinės odos gamybai. Polipropilenas atlaiko temperatūrą nuo -35 iki +100 laipsnių, todėl eco odą gali būti naudojama griežčiausiomis sąlygomis. Bent jau taip reklamuoja eco odos gamintojai.

Medžiaga Eco oda sudaryta iš dviejų sluoksnių, o kaip pagrindas naudojamas audinys. Ant viršaus uždedamas polimero sluoksnis, kuris nudažomas reikiama spalva ir taip struktūrizuoja paviršių. Polimeras - tai medžiaga, sudaryta iš daugelio organinių ir neorganinių molekulių. Celiuliozė, guma, polietilenas ir baltymai yra vieni iš polimerų. 

Gaminio paviršius pagamintas iš patvaraus, ilgaamžio ir saugaus poliuretano, o pagrindas - iš medvilnės arba poliesterio. Dėl šio derinio ekologiška oda yra pralaidi orui. Padidinus polimero sluoksnį, ekologiška oda tampa tvirtesnė, tačiau išlaiko pirminį minkštumą. Odos tekstūra sukuriama spaudžiant audinio paviršių. 

   Eco oda praleidžia orą į vidų, atstumia vandens garus ir sėkmingai užlaiko vandenį. Oro cirkuliacija per eco odos paviršių yra net geresnė nei natūralios odos atveju. Turi didesnį atsparumą nusidėvėjimui negu natūrali oda, stipri ir nejautri tiesioginiams saulės spinduliams.

 

   Eco oda elastinga, ją malonu liesti, minkšta, bekvapė ir, skirtingai nuo natūralios odos, per daugelį metų nesutrūkinėja. Todėl iš šios medžiagos pagaminti drabužiai, batai ir aksesuarai tapo tokie populiarus.

   Iš visų dirbtinai sukurtų medžiagų eco oda turi mažiausią procentą sintetinių medžiagų. Tai, palyginti, ilgaamžė , lengvai valoma, minkšta ir elastinga medžiaga, gana atspari trinčiai, plėšimui, dėmėms bei įbrėžimams. Eco oda imituoja natūralios odos struktūrą. 

   Valoma drėgnu skudurėliu, taip pat galima naudoti specialias valymo priemones, kremus odai, rudienį-žiemą naudoti impregnantus.

   Nepamirškite, kad naudoti impregnantus ir kremus reikia ne tik avalynei, bet ir rankinėms ir kitai galanterijai, pagamintai iš eco odos (kaip ir iš natūralios odos). 

   Eco-oda yra pagaminta remiantis visais aplinkosaugos reikalavimais, nenaudojant sunkiųjų metalų ir kenksmingų medžiagų.

 

Kuo skiriasi eco oda ir natūrali oda
  • Kartais natūrali oda sukelia alergiją, tačiau tai nėra Eco odos atveju.
  • Abu audiniai yra šilti, tačiau sėdėdami ant ekologiškos odos sofos mažiau prakaituosite.
  • Eko oda neturi specifinio kvapo.
  • Gaminiai iš ekologiškos odos dažomi sodresnėmis spalvomis, nes dažai geriau prilimpa.
  • Atkreipkite dėmesį į apatinę dalį: natūralios odos ji bus su kuokšteliais, o analogiškų modelių pagrindas yra tekstilinis.
  • Natūrali oda deformuojantis nekeičia spalvos. Jei sulankstytas plotas pašviesėja, vadinasi, naudojate ekologišką odą.
  • Kalbant apie lytėjimo pojūčius, sintetinės odos pakaitalas yra daug malonesnis. 

 

Kaip atskirti ekologišką odą nuo dirbtinės odos

 Paprasčiausias būdas - paimti audinio gabalėlį ir suspausti jį tarp delnų. Skirtingai nei ekologiška oda, kuri yra minkšta ir šilta liečiant, dirbtinė oda atrodys tarsi plastiko gabalas. Skirtumą taip pat galima nustatyti pagal kvapą. Eco odos kvapas panašus į natūralios odos kvapą, o dirbtinė oda turi cheminį, aštrų ir aitrų kvapą. 

 Apie ECO ODĄ trumpai
  • Išvaizda kaip natūralios odos
  • Patvarus ir atsparus dėvėjimuisi
  • Hipoalerginis
  • Elastingas
  • Galima pasirinkti bet kokią spalvą ir tekstūrą, tačiau dažniausiai raštas kopijuoja natūralią odą
  • Gerai išlaiko formą, nesitempia; Nereikalauja subtilios priežiūros
  • Higroskopinė pagrindo medžiaga: Drėgmė ant jo nesulaikoma, todėl žmogus neprakaituoja
  • Geras oro pralaidumas; Atsparus žemai temperatūrai, nesukietėja šaltu oru
  • Galimybė pasirinkti norimą audinio dydį, kuris yra nerealus su oda; Humaniška, nebrangi gamyba ir aplinkai saugi medžiaga
  • Kokybė šiek tiek prastesnė už natūralios odos, todėl pigesnė
  • Nėra nemalonių kvapų
  • Paprasta priežiūra: valymas drėgnu skudurėliu (jei reikia - su švelniomis valymo priemonėmis, tinka ir skirtos natūtaliai odai)
  • Atsparumas dilimui 40000 Martindale testas (realiomis sąlygomis atlaiko ~2700 valandų)

 

 Apibendrinant galima teigti, kad ekologiška (Eco) oda yra moderni, aukštųjų technologijų medžiaga, pasižyminti puikiomis savybėmis. Galbūt šis straipsnis padės jums teisingai pasirinkti.
 
 Jeigu straipsnis buvo jums naudingas, DALINKITĖS su draugais !

Galbūt jus sudomins straipsnis >> BALTYMAI MOTERIMS,  POVEIKIS, NAUDA IR DOZAVIMAS

 

 

Peržiūros: 36561