Eco oda - kas tai?

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

     Pastaraisiais metais pasaulyje atsirado daug sintetinių medžiagų. Pagrindinis jų tikslas yra pakeisti natūralią odą. Eco oda yra nauja aukštųjų technologijų medžiaga. Jos kūrėjai bandė atkartoti ir pagal kai kuriuos parametrus net ir pranokti natūralią odą.

   Tokios medžiagos gamybos eksperimentai prasidėjo 1963 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mokslininkai gana ilgą laiką bandė išrasti puikios kokybės natūralios odos analogą . Jų bandymai baigėsi sėkme. Naujoji medžiaga, kuri pagal kokybę ir įšvaizdą visiškai atitiko natūralią odą, gavo eco odos pavadinimą. Naujos medžiagos atradimas padėjo išsaugoti daugybę gyvūnų gyvybių.

   Žodžio dalis "eco" reiškia, kad gamyboje nebuvo naudojami pramoniniai plastifikatoriai, kurie kenkia sveikatai ir aplinkai. 3/4 medžiagos sudaryta iš natūralios medvilnės arba suspaustų natūralios odos drožlių. Likusieji 25% yra polipropilenas, saugi medžiaga, kuri daro eco oda atsparia vandeniui. Polipropilenas aktyviai naudojamas vandens vamzdžių ir indų gamybai, iš jo gaminami dantų implantai. Jis visiškai saugus sveikatai, priešingai negu PVC, kuris naudojamas dirbtinės odos gamybai. Polipropilenas atlaiko temperatūrą nuo -35 iki +100 laipsnių, todėl eco odą gali būti naudojama griežčiausiomis sąlygomis. Bent jau taip reklamuoja eco odos gamintojai.

   Eco oda praleidžia orą į vidų, atstumia vandens garus ir sėkmingai užlaiko vandenį. Oro cirkuliacija per eco odos paviršių yra net geresnė nei natūralios odos atveju. Turi didesnį atsparumą nusidėvėjimui negu natūrali oda, stipri ir nejautri tiesioginiams saulės spinduliams.

 

   Eco oda elastinga, ją malonu liesti, minkšta, bekvapė ir, skirtingai nuo natūralios odos, per daugelį metų nesutrūkinėja. Todėl iš šios medžiagos pagaminti drabužiai, batai ir aksesuarai tapo tokie populiarus.

   Iš visų dirbtinai sukurtų medžiagų eco oda turi mažiausią procentą sintetinių medžiagų. Tai, palyginti, ilgaamžė , lengvai valoma, minkšta ir elastinga medžiaga, gana atspari trinčiai, plėšimui, dėmėms bei įbrėžimams. Eco oda imituoja natūralios odos struktūrą. 

    Valoma drėgnu skudurėliu, taip pat galima naudoti specialias valymo priemones, kremus odai, rudienį-žiemą naudoti impregnantus.

   Nepamirškite, kad naudoti impregnantus ir kremus reikia ne tik avalynei, bet ir rankinėms ir kitai galanterijai, pagamintai iš eco odos (kaip ir iš natūralios odos). 

   Eco-oda yra pagaminta remiantis visais aplinkosaugos reikalavimais, nenaudojant sunkiųjų metalų ir kenksmingų medžiagų.

 

 Apie ECO ODĄ trumpai

  * išvaizda kaip natūralios odos
  * nealergizuoja
  * pagrindas - medvilnė
  * pralaidi orui
  * paprasta priežiūra: valymas drėgnu skudurėliu (jei reikia - su švelniomis valymo priemonėmis, tinka ir skirtos natūtaliai odai)
  * atsparumas dilimui 40000 Martindale testas (realiomis sąlygomis atlaiko ~2700 valandų)