Kas yra RFID apsauga?

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

   RFID technologijos sparčiai plinta visame pasaulyje. Vis daugiau valstybių stengiasi labiau  apsaugoti savo piliečių asmens duomenys. RFID naudojamas daugelyje svarbių sričių: asmens tapatybės ir kredito(debeto) kortelės,  prekių apsauga,  praėjimo kortelės, gyvūnų identifikacija,  automobilių imobilizacija (užraktas) ir t. t.

   KAS YRA RFID?

   RFID (eng. radio frequency identification) – tai automatinis objektų identifikacijos metodas, pagrįstas informacijos saugojimu ir nuotoliniu perdavimu radijo bangų pagalba. Trumpai apibūdinant, bekontaktę sistemą sudaro: RFID žymos, RFID skaitytuvas ir programinė įranga. RFID žymos gali būti įvairių formų: kortelės, pakabukai, lipnios etiketės, mikroschemos.

   Bekontaktė technologija – greičiausiais būdas prekybos vietoje atsiskaityti mokėjimo kortele arba mobiliuoju telefonu prisijungiant prie mokėjimo terminalo. Bekontakčio mokėjimo galimybę turi vis daugiai debeto, kredito ir išankstinio mokėjimo korteliu. Galimybę atsiskaityti bekontakčiu būdu ir virtualią „piniginę“ su keletu bekontakčio mokėjimo kortelių galima įsidiegti ir kai kuriuose mobiliuosiuose telefonuose. Turėdami tokią galimybę galėsite rinktis, kuria kortele atsiskaityti. Norint prekybos vietose atsiskaityti bekontakte kortele arba mobiliuoju telefonu, juos reikia tiesiog palaikyti šalia tam skirtos vietos, pažymėtos ant mokėjimo terminalo. Tuomet terminale blyksteli šviesa arba pasigirsta pyptelėjimas. Tai reiškia, kad mokėjimas sėkmingai atliktas.

   

   Bekontakčiu būdu atsiskaitysite greičiau, todėl mažiau laiko sugaišite eilėse. Kartu bekontaktis atsiskaitymo būdas turi visus privalumus, kokius turi ir įprasta lustinė mokėjimo kortelė su PIN kodu.

   Bekontakčio mokėjimo technologija jau įdiegta ne vienoje Europos valstybėje ir naudojama įvairiose parduotuvėse, parkomatuose, viešojo transporto sistemose, t. t. Tiesiog ieškokite bekontakčio mokėjimo ženklo. Šis ženklas rodo vietą ant mokėjimo terminalo, šalia kurios palaikius mokėjimo kortelę ar mobilųjį telefoną galima atsiskaityti bekontakčiu būdu. Tai labai patogu ir greita. Bet tuo pat metu reikia nepamiršti ir apie bekontaktės mokėjimo kortelės apsaugą.

   Viena didžiausių RFID technologijos grėsmių, su kuria visame pasaulyje susiduriama dažniausiai, tai  skaitmeninės duomenų vagystės - “skimmingas”. Tai asmens duomenų vagystė skanerio(skaitytuvo) pagalba. Kadangi dauguma asmens tapatybės ir kredito kortelių turi RFID mikroschemas (tai yra palaiko RFID technologiją), vagims užtenka RFID skaitytuvo ir programinės įrangos, kad pasisavintų  asmens duomenis ir neteisėtai jais pasinaudoti. Toks  vagystės būdas pasitaiko gana retai, bet tyrėjai pademonstravo sėkmingas “atakas”, kuriu metu buvo galimybė  pasisavinti asmens duomenys ir pinigus.

   Kaip apsisaugoti nuo “skimming” atakų?

   Geras sprendimas – piniginė su apsauga nuo RFID signalų. Su tokią piniginę busite saugus nuo skaitmeninių duomenų vagysčių ir galite joje saugiai laikyti tapatybės ir kredito korteles. RFID pinigines galima nusipirkti Lietuvoje - jos sparčiai populiarėja, taip pat užsisakyti iš užsienio. Dar vienas variantas apsaugoti banko korteles - kortelių dėklas su RFID apsaugą, jį galima užsakyti ČIA . Vis daugiau prekės ženklų gamina pinigines su RFID apsaugą. Tokiai apsaugai yra paklausa, nes pakankamai daug žmonių yra susirūpinę dėl savo duomenų saugumo. 

 

             

   Ką apsaugo  RFID piniginės?

   Naudojant  pinigines su RFID apsauga, apsaugomos banko ir kredito kortelės, kuriose yra pavaizduotas bevielio kontakto simbolis (kaip pavaizduota paveiksliuke) bei biometriniai pasai ir asmens tapatybės kortelės su biometrinio nuskaitymo simboliu (pavaizduota paveikslėlyje).

Kaip pavyzdys, labai patogi vyriška piniginė - ją galima nusipirkti ČIA

            

   Kaip veikia piniginė su RFID apsauga?

   Medžiaga, skirta blokuoti RFID signalus, yra įdėta į piniginės pamušalą. Kol jūsų banko kortelės yra apgaubti šia medžiaga, joks skaitytuvas negalės perskaityti ir pavogti informacijos viduje. Pinigines su RFID apsaugą kainuoja šiek tiek brangiau, nei įprastos piniginės, kadangi gaminant tokias pinigines prisideda papildomi kaštai.

   Jeigu jūsų piniginė neturi RFID apsaugos, yra būdai kai apsaugoti banko korteles piniginėje – galima suvynioti korteles į aliuminio foliją arba nusipirkti specialią apsaugančią medžiagą ir apgaubti korteles su ja.

   Nors  “skimming” vagystės būdas pasitaiko gana retai, bet jis vis dėl to pasitaiko. Ir tik jums spręsti  kaip apsaugoti savo duomenys ir pinigus.

Jeigu straipsnis buvo jums naudingas, DALINKITĖS su draugais !

Galbūt jus sudomins straipsnis >> Eco oda - kas tai?

 

Peržiūros: 6977