Viskozės savybės ir priežiūra

Peržiūros: 38274

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

   Taigi, kas yra viskozė? 

   Viskozė - natūralus pluoštas, cheminiu būdu gaunamas iš celiuliozės. Beje, vis dar vyrauja nuomonė, kad viskozė yra sintetinis pluoštas.

Tačiau iš tikrųjų jį turėtume apibūdinti kaip dirbtinį pluoštą, pagamintą iš natūralios medžiagos – medžio plaušo, artimo naudojamam gaminant celiuliozę. Viskozės pluošto gamyba 1905 m. pradėta Anglijoje, o po metų - ir Rusijoje. Kad gaminiai geriau išlaikytų savo formą, dažnai viskozės pluoštas maišomas su medvilne ir poliesteriu.

Savo savybėmis viskozė yra panaši į medvilnę, bet geriau sugeria drėgmę ir dėl to yra labiau higieniškas pluoštas. Lyginant viskozė su medvilne galima tvirtinti, kad viskozė yra minkštesnis ir švelnesnis audinys, ypač gerai praleidžia orą. Viskozės audinys yra labai higroskopiškas ir pagal šį požymį net lenkia medvilnę: esant 95 proc. drėgmei, viskozė jos sugeria net 27-33 proc., o normaliomis sąlygomis (esant 65 proc. drėgmei ir 20-240 C temperatūrai) net 2 kartus daugiau nei linai ar medvilnė. Todėl iš viskozės labai dažnai gaminamas apatinis trikotažas, šalikai. Viskozinis audinys gali būti ir plonas ir storas.  Viskozės audinys minkštas, glotnus, puikiai krintantis ir malonus odai. Jis gali būti ir matinis, ir blizgus. Viskoziniai audiniai – puikus pasirinkimas praktiškiems žmonėms, nes tai audinys, nereikalaujantys labai kruopščios priežiūros. Be to, jis pigesnis nei šilkas ar vilna. Viskozės audinys nekaitina kai karšta, yra švelnus, minkštas, lengvas, „nekanda“ir nesielektrina.
 
 

IŠVADA. Viskozė – elastinė medžiaga, glamžosi labiau nei medvilnė, nesielektrina, gerai sugeria drėgmę . Linkusi trauktis, bet nešiojant vėl prasitempia. Viskozės audiniai lengvai dažomi, malonūs odai. Kad gaminiai geriau išlaikytų  formą, dažnai viskozės pluoštas maišomas su medvilne ir poliesteriu.

 

Viskozė yra gana panaši savo savybėmis į medvilnę. Tiesa, lyginant su medvilne – viskozė yra kur kas švelnesnė ir minkštesnė, tad iš jos dažniausiai gaminami ne tik kasdieniniai, tačiau ir puošnūs drabužiai, kurie labai vertinami dėl patogumo. Taip pat vertinama ir tai, kad šios medžiagos drabužiai kur kas mažiau pilinguojasi. Jie puikiai praleidžia orą, tad dažniausiai iš jų kurti drabužiai dažniausiai tarnauja šiltuoju metų laiku. Kai kurie galvoja, kad dėl savo plonumo jie ilgai netarnaus. Tai – ne tiesa, kadangi viskozės pluoštas yra labai tvirtas ir iš js gaminami drabužiai gali būti nešiojami kiekvieną dieną ir jiems nereikia kažkokios ypatingos priežiūros.

 
   Viskozės priežiūra

  Jei skalbiate skalbimo mašinoje, rinkitės tausojančią skalbimo programą. Skalbkite švelniais skalbikliais, skystu muilu. Nenaudokite kondicionierių, minkštiklių. Jei skalbiate rankomis, drabužius iš viskozės patariame skalbiant nemirkyti, skalbti žemoje 30°C  temperatūroje . Išskalbus stipriai negręžti. Viskozės drabužį patartina išlyginti šiltu lygintuvu.

   Kasdien dėvėti reikėtų rinktis drabužius, kurių sudėtyje yra poliesterio ir viskozės . Šių dviejų medžiagų derinys suteikia gaminiui praktiškumo, jį malonu dėvėti. Poliesteris suteikia audiniui tvirtumo, viskozė garantuoja gerą kritimą, gerai praleidžia orą. 100 proc. natūralus viskozės gaminys suteikia kūnui malonų pojūtį.