Presuota ir ECO oda rankinių gamyboje

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

    Šiais laikais rankinės gaminamos ne tik iš natūralios odos, bet ir iš dirbtinės odos. Taip pat pasitaiko odos pavadinimų , kurie nevisiškai mums aiškus.

   „Presuota (malta)“ oda – tai dirbtinai pagaminta oda, kurios sudėtyje yra natūralios odos skaidulos  ir kiti rišikliai (PU, latekso, klijų ir pan.). Presuota oda gaminama iš natūralios odos atraižų ir skaidulų, kurios lieka nuo odinių gaminių. Tokios atraižos klijuojamos ir gaunasi medžiaga, kuri yra vadinama presuota oda.

   Presuotos odos gamybos procesas panašus į dirbtinės odos gamybą ir susideda iš kelių etapų. Pirmiausia visi komponentai, kartu ir natūralios dos skaidulos, permalami ir sumaišomi. Iš jų liejami lakštai. Vėliau ant tokio lakšto uždedamas klijų ir plėvelės sluoksnis (PU), o ant jo – įspaudžiamas norimas raštas, imituojantis odos tekstūrą. Gauta medžiaga pagal išvaizdą labai panaši į natūralią odą, tačiau savo savybėmis  negali būti lyginama su natūralia oda.

  Tokia oda nesulyginama su natūralia ir neturi jai būdingos kokybės, bet rankinė iš tokios odos pagal kainą visai neblogas ir praktiškas variantas. Galima teigti, kad presuota oda yra pusiau natūrali, pusiau dirbtinė. 

 

   Eco oda – dar vienas klaustukas. Turbūt pastebėjote, kad paskutiniu metu naujos kartos ECO oda tapo labai populiari. Iš jos gaminamos rankinės itin panašios į natūralios odos rankines. Eco oda tai odos pakaitalas, į kurio sudėtį neįeina polivinilchloridas(PVC). Gamintojai pasistengė pasiekti tokio efekto , kad eco oda kviepuotų. Tokia medžiaga laikoma viena iš geriausių dirbtinių odų, bet lyginti ją su natūralią odą  beprasmiška. Eco odos gamybai yra naudojamas poliuretanas su mikroporomis ir ypač plonas pluoštas (medvilnė). Eksploatacijos metu poliuretanas neišskiria kenksmingų medžiagų, todėl tokia oda buvo pavadinta  „eco oda“ arba „eko oda“. 

presuota oda rankinės

 

 

Peržiūros: 3289